O exkurzích

Kde se bere jídlo, které máme na talíři? A jaký vliv má způsob hospodaření na zdraví krajiny a nás lidí? Díky exkurzím Ze školy na statek se děti a studenti ze škol po celé ČR zjistí, jak se žije na farmě a co obnáší práce v zemědělství.

Tam, kde vzniká jídlo…

Farmáři vaši třídu provedou po svém hospodářství. Zjistíte, jaká tu chovají zvířata a jak se o ně starají, jaké pěstují plodiny a co vše se musí stát, než skončí na našem talíři. Na vlastní oči uvidíte, jak se výpěstky a živočišné produkty zpracovávají. A chybět nebude ani ochutnávka faremních dobrot.

…od šťastných zvířat

Pro exkurze si vybíráme pouze ty farmy, kde mají zvířata možnost volného výběhu a dostávají kvalitní stravu. Snažíme se také vybírat farmy, kde hospodáři pečují o krajinu: vysazují aleje a remízky, hloubí mokřady, rybníčky pro zadržení vody v krajině apod., a také nepoužívají pesticidy a umělá hnojiva.

Děti se také dozvědí:

  • jak se žije zvířatům na rodinné farmě v porovnání s průmyslovými velkochovy
  • proč dávat přednost nákupu u farmáře před supermarketem
  • jak poznat zdravé a kvalitní potraviny.

Další informace

  • Spolupracujeme s farmami, které poskytují podmínky pro vzdělávací programy pro školy a mají s exkurzemi zkušenosti. Nejenže vás provedou po svém hospodářství, ale srozumitelně vše vysvětlí a ukážou. 
  • Exkurze je plánována pro jednu třídu (cca 30 dětí), ideálně s dojezdem na farmu do 60 minut, od jara do podzimu.
  • Program je půldenní – to znamená dvě hodiny návštěva farmy plus doprava.

Jak se zúčastnit exkurze

Pro studenty středních zemědělských škol

Studenti středních zemědělských škol a jejich pedagogové s námi můžou vyjet na DIGI farmu. Dozvědí se, jak nové technologie usnadňují zemědělcům hospodaření a jak čidla, senzory a družicové snímky přispívají k udržitelnějšímu modelu zemědělství. Více…

 

Exkurze pořádá Pro-bio Liga v rámci projektu Ze školy na statek, financovaného Ministerstvem zemědělství ČR.