Knihovna

Na této stránce najdete informace, které využijete nejen s dětmi ve výuce. Vyzkoušejte si své znalosti o původu jídla v zábavných kvízech nebo v našem e-learningu! Najdete tu také pracovní listy ke stažení nebo příručku, která vám pomůže najít poctivé lokální farmáře na farmářských trzích. Ještě více informací k tématům, jako je místní jídlo a hospodaření bez chemie, najdete v knihovně na stránkách lovíme.bio.

Zábavné kvízy o biopotravinách

Chcete se pobavit a zároveň si rozšířit obzory? Pak jsou tu pro vás naše kvízy plné zajímavostí o původu jídla na našem talíři. Vyzkoušejte Slepičí kvíz, Kuřecí kvíz, Mléčný kvíz, Ovocný kvíz, Zeleninový kvíz, Hovězí kvíz, Uzeninový kvíz, Květinový kvíz, Pečivový kvíz, Jablečný kvíz nebo Rybí kvíz. Od 9 do 99 let.

Zobrazit

E-learning o ekologickém zemědělství a biopotravinách

Co vlastně znamená ekologické zemědělství a jaké jsou jeho přínosy? Jaké jsou hlavní rozdíly mezi konvenčním a ekologickým zemědělstvím a proč bychom měli nakupovat biopotraviny? Jak biopotraviny poznáme? Může ekologické zemědělství uživit svět? Na to vše vám odpoví náš první e-learningový kurz “Úvod do ekologického zemědělství”. Navíc vás čekají kvízy a tipy na zajímavé čtení.

Zobrazit

Průvodce nákupy

Na farmářských trzích se pohybuje záludný tvor, říkejme mu překupník. V březnu nabízí rajčata, v dubnu jahody a jeho ruce i zelenina jsou podezřele čisté. Věděli jste, že váš úlovek z farmářského trhu mohl docela dobře vyrůst ve španělském skleníku? Stáhněte si našeho průvodce nákupy Jak se vyznat na farmářském trhu - a budete mít jasno.

Zobrazit

Pracovní listy

K prohloubení znalostí po návratu z exkurze na statek nebo jako inspirace pro učitele... Máme tu pro vás pracovní listy na tato témata: Půda, Životní pohoda zvířat, Co zvířata jedí, Pěstování zeleniny, Jak se dělá sýr, Jak se peče chleba, Ekologické hospodaření, Jak se peče chleba a Divočina na statku.

Zobrazit

Videa

S týmem Lovíme.bio natáčíme různá videa na téma skutečné jídlo, potraviny bez chemie a ekologické hospodaření. Najdete je na našem Youtube kanálu. Příběh jablka, Jak drahé je levné jídlo, Byla jednou dvě kuřata... Nechybí ani videa z našich exkurzí na farmy.

Zobrazit

Články o exkurzích: Farma Držovice

Chcete si přečíst ještě více o tom, jak to vypadá na našich exkurzích? Reportáž z exkurze na Farmu Držovice najdete zde.

Článek z exkurze do Držovic

Články o exkurzích: Kozí farma Drysice

O tom, jak školáci ze ZŠ Prace vyrazili na exkurzi na kozí farmu v Drysicích a co všechno tam zažili, si můžete přečíst v naší reportáži.

Článek z exkurze do Drysic